Ivents and news

June 11, 2020

February 6, 2020

January 30, 2020

November 20, 2019

October 26, 2019

July 16, 2019

PRZEOBRAŻENIE – zaproszenie na wystawę: Krakowskie Forum Kultury, 19 lipca 2019, wernisaż o 18:00

Artyści: Mateusz Grymek, Andrei Isakov, Nadia Issa, Michał Mioduszewski, Krzysztof Olszewski, Piotr Szatyłowicz

Wystawa stanowi klamrę zamykającą cykl konferencyjno-wystawienniczy „O, obrazie 1-4”, który jest prowadzony od września 2017 roku w Krakowie i Lublinie. Przeobrażenie stanowi szeroko pojętą zmianę. Głównym odniesieniem jest sfera obrazowa, która ulega nieustannym przeobrażeniom, nie tylko w samej części wizualnej – tego, co odbieramy za pomocą naszych oczu, ale również w formie i dyscyplinie, w ramach której obraz jest tworzony. Równocześnie przeobrażeniu ulega otoczenie, w którym dzieło się znajduje. Zmienia się też twórca i odbiorca. W odniesieniu do estetyki mówimy zarówno o pięknie, o brzydocie, jak i nijakości, jednak każde z tych wzbudza w nas jakieś wrażenie, pozostawia ślad, co zawsze wprowadza chociażby niewielką zmianę. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace w technice fotografii, instalacji oraz zebrane fragmenty wypowiedzi prelegentów z wcześniejszych spotkań konferencyjnych – Przed obrazem, W obrazie i Poza ramą obrazu.

W dniu wernisażu odbędzie się pokaz wideo oraz otwarta debata – Obraz w przestrzeni publicznej. Obraz jest najczęściej wykorzystywanym medium w przestrzeni publicznej. Nie tylko jako forma upamiętnienia w postaci fotografii, czy namalowanego wizerunku. Stał się potężnym nośnikiem informacyjnym, ale i narzędziem reklamy czy propagandy. Obraz jest w stanie opowiedzieć całą historię, bez konieczności zamieszczania tekstu. Stanowi nośnik treści kulturowej, która zawiera pełny znaczeniowo przekaz. Jednak dla jego zrozumienia niezbędna jest znajomość używanego kodu. „Wszędobylska” i wręcz nachalna obecność reklam zdążyła nas już oswoić ze swoją obecnością. Obraz w przestrzeni publicznej jest tworem dostępnym dla każdego. Dlatego jego dowolna interpretacja, bez znajomości kodu, zdaje się stanowić pewnego rodzaju zagrożenie dla porządku publicznego. Możemy zatem zapytać – jak „oswoić” obraz? 

March 11, 2019

!! Charity auction for the Foundation for Research and Development of Science: https://onebid.pl/pl/aukcje/-/776

***

March 4, 2019

Więc doczekaliśmy się! Debata PetersonZizek.

March 3, 2019

„Co robić? − jak pytał pewien wzięty filozof, zanim stał się krwawym politykiem. Otóż trzeba ten system po prostu zlikwidować. Nie ma sensu jego poprawianie i udoskonalanie. On bowiem nigdy nie będzie doskonały. Jeśli zaś do doskonałości się zbliży, to tym bardziej będzie postęp nauki hamował i robił z nas jeszcze bardziej bezmyślnych i egoistycznych robotów” – Jacek Kubiak w PAUzie Akademickiej

February 9, 2019

„Wolność: wartość nadrzędna w etyce, polityce i ekonomii” dla Rynek-Społeczeństwo-Kultura

Nie ma sztuki… wiedziałam, że o czymś zapomniałam! 🙂
A więc… do dzieła! Zostało jeszcze miejsce na jeden artykuł 🙂

February 8, 2019

Siódmy krzyżyk

Galeria Pryzmat i Zarząd Związku Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego zapraszają na wystawę „Siódmy krzyżyk” prof. Adama Wsiołkowskiego.

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 18.02.2019 o godzinie 18:00. Wystawa będzie czynny od 18.02.2019 – 04.03.2019.

Adam Wsiołkowski

February 8, 2019

Pani Manggha jedzie do Japonii

W tym ogromnym kontraście kulturowym skrywa się tajemnica Innego – chcemy zrozumieć japoński styl życia, japoński system wartości, duchowość, estetykę… tu doświadczyć możemy nie bajkowego świata fantazji, ale dotkliwego wyobcowania, wszelka postawa otwartości może okazać się niewystarczająca. Dlatego Japonię rozpocząć trzeba od zmysłów: zdjęcia Dominiki Koryckiej to Japonia w pigułce – jest tu wszystko: zastygnięcie wrażeń, wiosna, potęga wieku, ogród, przestrzeń, świątynia, miasto, technologia, błysk, światło, lasy (dokładnie tyle, ile jesteśmy w stanie w tej jednej chwili uchwycić, odczuć i zrozumieć). Japończycy cenieni są zresztą na świecie za to, że potrafią z niezwykłym wdziękiem, w niezakłamany, bezpretensjonalny sposób łączyć ze sobą tradycję i nowoczesność. Skala tego zjawiska (tej fuzji) jest nieporównywalna z żadnym przedsięwzięciem w Europie.

Paulina Tendera (fragment katalogu wystawy)

February 7, 2019

W imieniu organizatorów, których bardzo wspieram, zapraszam do udziału w konferencji:

Co zrobić, aby w Polsce głos obywateli faktycznie miał znaczenie? Jakie mechanizmy uruchomić, aby politycy służyli społeczeństwu, a wyborcy mieli nad nimi realną kontrolę? Czy Polskie życie publiczne może być etyczne, moralne? Jak wzmocnić rolę rodziny? Jak skutecznie walczyć z grabieżą dokonywaną w “majestacie prawa”? Kilkunastu prelegentów, z różnych środowisk, przedstawi konkretne propozycje.

Prelegenci zainspirują Cię do działania!

Jan Kubań (PAFERE)

Biocybernetyk. Prezes PAFERE. Autor książki “Fizyka życia”. Gorący oredownik demokracji bezpośredniej jako najlepszego i sprawdzonego w praktyce, systemu politycznego.

Aleksander Kisil (1polska.pl)

Harcmistrz, inżynier biocybernetyk, doktor psychologii, działacz społeczny, założyciel szkół społecznych, wykładowca, dyplomata, menedżer, prezes, trener szkoleniowy, konsultant, tłumacz, redaktor, przedsiębiorca, założyciel Fundacji Ojcostwo Mistrzostwo […].

Jacek Barcikowski

Pracował jako menedżer wyższego szczebla w kilku średniej i dużej wielkości firmach, a następnie jako wieloletni wykładowca akademicki programu MBA Polish Open University.

Tomasz Sommer

Doktor socjologii, redaktor naczelny i wydawca tygodnika “Najwyższy Czas!”, wiceprezes Instytutu Globalizacji.

Jacek Gniadek

Misjonarz. Najbardziej wolnorynkowy z polskich księży. Pracował na misjach w Kongo, Botswanie, Liberii i Zambii. Doktor teologii moralnej.

Kamil Cebulski

Przedsiębiorca, publicystaZałożyciel fundacji KCBE organizującej lekcje przedsiębiorczości. Twórca działającej od wielu lat Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego (ASBIRO).

Konrad Daniel

Twórca kanału PodziemnaTV poświęconego wszechogarniającej nas manipulacji w takich dziedzinach jak gospodarka, ekonomia, polityka i życie społeczne. 

Sebastian Pitoń

Pitoń TV. Architekt. Specjalizuje się w architekturze organicznej, regionalnej i klasycznej. 

Rafał Mossakowski

Centrum Edukacyjne Powiśle

Stanisław Wojtera

Instytut Libertatis. Założyciel i dwukrotny prezes Stowarzyszenia KoLiber oraz prezes Unii Polityki Realnej (2002-2005). 

Robert Fiałek

Stowarzyszenie Demokracja Bezpośrednia

Dorota Gudaniec

Fundacja Krok Po Kroku

Justyna Socha

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, inicjatorka Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień. 

Zbigniew Jarząbek

Akademia Patriotów.
Pomysłodawca i sponsor Nagrody Wolnościowej im. Fryderyka Bastiata. 

Paweł Nogal

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu

Stanisław Jan Adamczyk

Akademia Sporu Finansowego

Szczegółowe informacje i sylwetki prelegentów dostępne są na stronie organizatora konferencji: https://uratujdemokracje.pl/

Zapraszam także do zapoznania się z działanością PAFERE na kanale YT: https://www.youtube.com/user/pafereorg

March 16, 2017

A meeting with RebeccaKiessling took place yesterday at the Papal University in Krakow
and in our country, in a democratic country, the police had to protect her.
To remind you what is FREEDOM in the area of words, worldview and ethical beliefs.

February 9, 2016

Secret notebooks of Paweł Taranczewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close