June 11, 2020

February 6, 2020

January 30, 2020

November 20, 2019

October 26, 2019
July 16, 2019
PRZEOBRAŻENIE – zaproszenie na wystawę: Krakowskie Forum Kultury, 19 lipca 2019, wernisaż o 18:00
Artyści: Mateusz Grymek, Andrei Isakov, Nadia Issa, Michał Mioduszewski, Krzysztof Olszewski, Piotr Szatyłowicz
Wystawa stanowi klamrę zamykającą cykl konferencyjno-wystawienniczy „O, obrazie 1-4”, który jest prowadzony od września 2017 roku w Krakowie i Lublinie. Przeobrażenie stanowi szeroko pojętą zmianę. Głównym odniesieniem jest sfera obrazowa, która ulega nieustannym przeobrażeniom, nie tylko w samej części wizualnej – tego, co odbieramy za pomocą naszych oczu, ale również w formie i dyscyplinie, w ramach której obraz jest tworzony. Równocześnie przeobrażeniu ulega otoczenie, w którym dzieło się znajduje. Zmienia się też twórca i odbiorca. W odniesieniu do estetyki mówimy zarówno o pięknie, o brzydocie, jak i nijakości, jednak każde z tych wzbudza w nas jakieś wrażenie, pozostawia ślad, co zawsze wprowadza chociażby niewielką zmianę. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace w technice fotografii, instalacji oraz zebrane fragmenty wypowiedzi prelegentów z wcześniejszych spotkań konferencyjnych – Przed obrazem, W obrazie i Poza ramą obrazu.

W dniu wernisażu odbędzie się pokaz wideo oraz otwarta debata – Obraz w przestrzeni publicznej. Obraz jest najczęściej wykorzystywanym medium w przestrzeni publicznej. Nie tylko jako forma upamiętnienia w postaci fotografii, czy namalowanego wizerunku. Stał się potężnym nośnikiem informacyjnym, ale i narzędziem reklamy czy propagandy. Obraz jest w stanie opowiedzieć całą historię, bez konieczności zamieszczania tekstu. Stanowi nośnik treści kulturowej, która zawiera pełny znaczeniowo przekaz. Jednak dla jego zrozumienia niezbędna jest znajomość używanego kodu. „Wszędobylska” i wręcz nachalna obecność reklam zdążyła nas już oswoić ze swoją obecnością. Obraz w przestrzeni publicznej jest tworem dostępnym dla każdego. Dlatego jego dowolna interpretacja, bez znajomości kodu, zdaje się stanowić pewnego rodzaju zagrożenie dla porządku publicznego. Możemy zatem zapytać – jak „oswoić” obraz?
March 11, 2019
!! Charity auction for the Foundation for Research and Development of Science: https://onebid.pl/pl/aukcje/-/776
***
March 4, 2019
Więc doczekaliśmy się! Debata Peterson – Zizek.
March 3, 2019
„Co robić? − jak pytał pewien wzięty filozof, zanim stał się krwawym politykiem. Otóż trzeba ten system po prostu zlikwidować. Nie ma sensu jego poprawianie i udoskonalanie. On bowiem nigdy nie będzie doskonały. Jeśli zaś do doskonałości się zbliży, to tym bardziej będzie postęp nauki hamował i robił z nas jeszcze bardziej bezmyślnych i egoistycznych robotów” – Jacek Kubiak w PAUzie Akademickiej

February 9, 2019
„Wolność: wartość nadrzędna w etyce, polityce i ekonomii” dla Rynek-Społeczeństwo-Kultura
Nie ma sztuki… wiedziałam, że o czymś zapomniałam! 🙂
A więc… do dzieła! Zostało jeszcze miejsce na jeden artykuł 🙂

February 8, 2019
Siódmy krzyżyk
Galeria Pryzmat i Zarząd Związku Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego zapraszają na wystawę „Siódmy krzyżyk” prof. Adama Wsiołkowskiego.
Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 18.02.2019 o godzinie 18:00. Wystawa będzie czynny od 18.02.2019 – 04.03.2019.

February 8, 2019
Pani Manggha jedzie do Japonii

W tym ogromnym kontraście kulturowym skrywa się tajemnica Innego – chcemy zrozumieć japoński styl życia, japoński system wartości, duchowość, estetykę… tu doświadczyć możemy nie bajkowego świata fantazji, ale dotkliwego wyobcowania, wszelka postawa otwartości może okazać się niewystarczająca. Dlatego Japonię rozpocząć trzeba od zmysłów: zdjęcia Dominiki Koryckiej to Japonia w pigułce – jest tu wszystko: zastygnięcie wrażeń, wiosna, potęga wieku, ogród, przestrzeń, świątynia, miasto, technologia, błysk, światło, lasy (dokładnie tyle, ile jesteśmy w stanie w tej jednej chwili uchwycić, odczuć i zrozumieć). Japończycy cenieni są zresztą na świecie za to, że potrafią z niezwykłym wdziękiem, w niezakłamany, bezpretensjonalny sposób łączyć ze sobą tradycję i nowoczesność. Skala tego zjawiska (tej fuzji) jest nieporównywalna z żadnym przedsięwzięciem w Europie.
Paulina Tendera (fragment katalogu wystawy)
February 7, 2019
W imieniu organizatorów, których bardzo wspieram, zapraszam do udziału w konferencji:

Co zrobić, aby w Polsce głos obywateli faktycznie miał znaczenie? Jakie mechanizmy uruchomić, aby politycy służyli społeczeństwu, a wyborcy mieli nad nimi realną kontrolę? Czy Polskie życie publiczne może być etyczne, moralne? Jak wzmocnić rolę rodziny? Jak skutecznie walczyć z grabieżą dokonywaną w “majestacie prawa”? Kilkunastu prelegentów, z różnych środowisk, przedstawi konkretne propozycje.
Prelegenci zainspirują Cię do działania!

Jan Kubań (PAFERE)
Biocybernetyk. Prezes PAFERE. Autor książki “Fizyka życia”. Gorący oredownik demokracji bezpośredniej jako najlepszego i sprawdzonego w praktyce, systemu politycznego.

Aleksander Kisil (1polska.pl)
Harcmistrz, inżynier biocybernetyk, doktor psychologii, działacz społeczny, założyciel szkół społecznych, wykładowca, dyplomata, menedżer, prezes, trener szkoleniowy, konsultant, tłumacz, redaktor, przedsiębiorca, założyciel Fundacji Ojcostwo Mistrzostwo […].

Jacek Barcikowski
Pracował jako menedżer wyższego szczebla w kilku średniej i dużej wielkości firmach, a następnie jako wieloletni wykładowca akademicki programu MBA Polish Open University.

Tomasz Sommer
Doktor socjologii, redaktor naczelny i wydawca tygodnika “Najwyższy Czas!”, wiceprezes Instytutu Globalizacji.

Jacek Gniadek
Misjonarz. Najbardziej wolnorynkowy z polskich księży. Pracował na misjach w Kongo, Botswanie, Liberii i Zambii. Doktor teologii moralnej.

Kamil Cebulski
Przedsiębiorca, publicystaZałożyciel fundacji KCBE organizującej lekcje przedsiębiorczości. Twórca działającej od wielu lat Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego (ASBIRO).

Konrad Daniel
Twórca kanału PodziemnaTV poświęconego wszechogarniającej nas manipulacji w takich dziedzinach jak gospodarka, ekonomia, polityka i życie społeczne.

Sebastian Pitoń
Pitoń TV. Architekt. Specjalizuje się w architekturze organicznej, regionalnej i klasycznej.

Rafał Mossakowski
Centrum Edukacyjne Powiśle

Stanisław Wojtera
Instytut Libertatis. Założyciel i dwukrotny prezes Stowarzyszenia KoLiber oraz prezes Unii Polityki Realnej (2002-2005).

Robert Fiałek
Stowarzyszenie Demokracja Bezpośrednia

Dorota Gudaniec
Fundacja Krok Po Kroku

Justyna Socha
Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, inicjatorka Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień.

Zbigniew Jarząbek
Akademia Patriotów.
Pomysłodawca i sponsor Nagrody Wolnościowej im. Fryderyka Bastiata.

Paweł Nogal
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu

Stanisław Jan Adamczyk
Akademia Sporu Finansowego
Szczegółowe informacje i sylwetki prelegentów dostępne są na stronie organizatora konferencji: https://uratujdemokracje.pl/
Zapraszam także do zapoznania się z działanością PAFERE na kanale YT: https://www.youtube.com/user/pafereorg
March 16, 2017

and in our country, in a democratic country, the police had to protect her.
To remind you what is FREEDOM in the area of words, worldview and ethical beliefs.
February 9, 2016
